Dobrodošli, Gost

TEMA: Logbook DRAVA

Logbook DRAVA 9 Let, 6 mesecev nazaj #436

  • Lony
  • ODSOTEN
  • Administrator
  • Sporočila: 92
Rad bi sestavil en dober, uporaben in unikaten logbook za naše društvo. Mrki me je dal dva primera kako je bil logbook sestavljen pri PDMju. Eden je preko cele strani, drugi pa ima v tabeli na eni strani prostora za štiri potope (večina vas verjetno pozna kako so zgledali). Prišla sva do spoznanja, da je eden na stan premalo, štirje preveč in predlagala, da se na stran beleži dva potopa.

Nisva pa dorekla kaj vse bi naj opis potopa zajemal. Preveč podatkov bi marsikomu predstavljalo breme pri izpolnjevanju in posledično veliko neizpolnjenega prostora. Zato predlagam, da napišete predloge kaj vse bi moral logbook vsebovat. Na spletni strani dive-logs je mogoče skonstruirati lasten logbook s poljubnimi podatki. Mogoče komu pomga pri izbiri.

Druga zadeva pa je format logbooka. Veliko vas že ima logbooke, ki jih je prodajal PDM (s šestimi luknjami). Nisem pa našel po keterem standardnem formatu so ti listi (119x170) in kdo nam bi to dobavil in tiskal (mogoče Pohorc ). Druga varianta je, da damo tiskat knjižice s trdimi platnicami, podobno kot SPZ. Tretnja varianta pa, da se jih enostavno priredi za print in si jih vsak printa sam.

Prosil bi vas za čimveč predlogov. Osnutke bom sproti objavljal.

LP;

Odg: Logbook DRAVA 9 Let, 6 mesecev nazaj #437

  • Lony
  • ODSOTEN
  • Administrator
  • Sporočila: 92
Meni so primarni podatki:
-št. potopa
-datum
-lokacija
-ocena (1-10)
-sopotapljači
-shema potopa v sliki in podatki na sliki: max. globina, čas potopa, dolžina potopa potopa(min), povp. temperatura vode, temperatura zraka, deko minute
-pogoji
-opis
-potrditev potopa


Sekundarni:
-velikost jeklenke
-slana/sladka voda
-temperatura vode na površini in na globini
-količina uteži
-vodja potopa
-nadmorska višina potopa
-potapljaške vaje med potopom: bratsko dihanje, plavanje brez maske, praznjenje maske, reševanje,...

Glede formata pa bi predlagal format A5, ker je enostavno za print in spenjanje v mapice, ki se jih dobi v vsaki knjigarni.

Odg: Logbook DRAVA 9 Let, 6 mesecev nazaj #438

  • andrej
  • ODSOTEN
  • Administrator
  • Go hard or Go home!
  • Sporočila: 129
jaz gledam skozi moje egoistične oči in predlagam sledeče:

- meni se zdi najboljši princip logbooka s papirji za vstavljanje, kot je bil pri PDMju
- take mape so marsikje na prodaj
- liste pa predlagam, da jih oblikujemo (različne - naslovni s podatki, za dva potopa na vsaki strani za štiri potope na vsaki strani
- papir določenih dimenzij (mogoče malo debelejši) damo rezat nekam k tiskarju, potem pa jih po potrebi printamo na barvni ali ČB printer

To je najceneje in najenostavneje.

Okoli vsebine pa imam svoje mnenje ...

Odg: Logbook DRAVA 9 Let, 6 mesecev nazaj #443

  • pimi
  • ODSOTEN
  • Administrator
  • Sporočila: 117
Jaz bi primarne podatke še zmanjšal na res neke osnove.
datum
lokacija
št. potopa
max globina
čas potopa
potrditev potpa

Odg: Logbook DRAVA 9 Let, 6 mesecev nazaj #447

  • tomsy
  • ODSOTEN
  • Začetnik
  • Sporočila: 5
Zdravo,

da se na hitro malo vmešam v debato.
Tiste logbooke iz PDM sem dobavljal jaz, tako da se za same mapice lahko dogovorimo.
Liste pa seveda stiskate sami (kjerkoli, tiskarjev je dosti...)
Lahko vam dam mušter, kako imam narejeno jaz, vi pa prilagodite design po svojih potrebah...
meni je pomembno, da imam na listih dosti prostora za opise in kakšno skico terena, saj čez par let to ful pomaga in še logbook je bolj zanimivo listat...

LP, Tomsy
"V zivljenju ni tezav, so samo izzivi...."

Odg: Logbook DRAVA 9 Let, 6 mesecev nazaj #457

  • Lony
  • ODSOTEN
  • Administrator
  • Sporočila: 92
Potem pa bi te prosil za mušter. Pošlji mi ga kar na mail.
Čas nalaganja: 0.14 sekund

© 2011 Društvo za vodne aktivnosti DRAVA. Vse pravice pridržane.