Dobrodošli, Gost

Spomladanski Nitrox tečaj
(1 gledajo) (1) gost
  • Stran:
  • 1
  • 2

TEMA: Spomladanski Nitrox tečaj

Spomladanski Nitrox tečaj 9 Let nazaj #780

  • bravcm
  • ODSOTEN
  • Administrator
  • Sporočila: 251
NITROX POTAPLJAČ – 40m (Nitrox diver - Nitrox potapljač)

Nitrox tečaj je eden izmed najbolj priljubljenih tečajev specialnosti. Namenjen je vsem tistim, ki želite podaljšati svoj čas potopa (bottom time) in pa vsem tistim, ki delate več ponovljenih potopov na dan (npr. liveaboard izleti in razni potapljaški safariji). Uporaba obogatenega zraka vam omogoča bolj varne potope in zmanjšuje utrujenost pri ponovljenih potopih.
Tečaj omogoča hitro in učinkovito dojemanje teoretičnih in praktičnih veščin tehničnega potapljanja in je zastavljen tako, da spoznamo vse problematike, ki se nanašajo na potapljanje z mešanicami s povečano vsebnostjo kisika, fiziološke limite le teh in izračun in uporabo dekompresijskih tabel.

Pristopni pogoji:

Minimalna starost 18 let in dve od naštetih zahtev:
40 potopov od katerih vsaj 10 v zadnjem letu in 2 v zadnjem mesecu (po dogovoru tudi manj).
Potapljaški certifikat TSA 1°level (20m) ali TSA ARA 2°level (30m), ali ekvivalent (CMAS P1 ali P2)

Dokazane izkušnje (na zahtevo inštruktorja, ocenjene s strani trenerja).

Trajanje tečaja:

Minimalno 15 ur teorije, 2-3 potopi od katerih vsaj en ponovljen.
Minimalna zahtevana oprema:
ABC oprema, ARA oprema, kompenzator plovnosti, cev druge stopnje dolžine 1,8m.
Glede opreme ni težav saj si bo manjkajočo mogoče za potrebe tečaja izposoditi!

Omejitve na tečaju:

Kandidati se na tečaju usposobijo za opravljanje potopov in ponovljenih potopov v limitih določenih z mešanico, ki jo uporabljajo, v varnostni krivulji z uporabo EANx in ne prekoračijo maksimalne globine, ki jo dovoljuje vsaka mešanica (max PpO2 1.4) oziroma potapljaški certifikat, ki ga posedujejo (če ima kandidat opravljen P1 (20m), je tudi globina z NITROXom 20m)

Cilji tečaja:

Osvojiti teoretično znanje potapljanja z mešanico obogateno s kisikom, toksičnost kisika, CNS%, ekvivalentna globina, limiti mešanice
Osvojiti in pokazati znanje upravljanja z opremo
Pokazati popolno uravnoteženost pod vodo in na površini
Pokazati popoln nadzor pri potopu, planiranje potopa, izračun porabe, obvladovanje nevarni situacij

Literatura:

NITROX - TSA skripta
Slovenska literatura: NITROX Potapljač – doc. Dr. M.Slavinec, SPZ

Tečaj traja 2x 2-3h teorije (predavanja v društvenih prostorih), domače delo, 2 potopa na morju. Okoli izvedbe na morju, se bomo dogovorili, ko bomo vedeli koliko bo tečajnikov.

Cena NITROX tečaja = 120€ (teorija, izkaznica, plini)

Tečaj bo izvedel inštruktor Tomaž Urbančič - Tomsy.

Prijave zbiramo na forumu ali mailu Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. do torka 10. aprila!

Odg: Spomladanski Nitrox tečaj 9 Let nazaj #781

  • PeterB
  • ODSOTEN
  • Senior
  • Sporočila: 64
Jaz bi to šel ... odvisno od termina.
Carpe Diem!

Odg: Spomladanski Nitrox tečaj 9 Let nazaj #785

  • Lony
  • ODSOTEN
  • Administrator
  • Sporočila: 92
Sem zraven! Upam na fleksibilnost izbire termina predavanj, ker se jih bom čez teden težko udeležil.

Odg: Spomladanski Nitrox tečaj 9 Let nazaj #786

Jaz sem tudi za!! Samo termin je meni tudi pomemben.

Odg: Spomladanski Nitrox tečaj 9 Let nazaj #787

  • tomsy
  • ODSOTEN
  • Začetnik
  • Sporočila: 5
vidim, da vsi omenjate termin...
Vi se dogovorite med sabo, rabimo 2x med tednom in potem še en vikend oziroma 1 dan na morju...

Moj predlog:
izberite 2 popoldneva/večera med tednom in potem pripadajoči vikend planirajte tauhanje.
Bo najmanj "boleče" za vse prisotne.

Recimo:
- pon+tor ali pon+sre = teorija...
- v petek popoldne na morje in v soboto odtauhamo "šolske" potope, v nedeljo še enega ali dva pa domov...
- lahko pa šibamo samo v soboto na dva potopa v Kostreno ali v Rijeko

LP, Tomsy
"V zivljenju ni tezav, so samo izzivi...."

Odg: Spomladanski Nitrox tečaj 9 Let nazaj #790

  • Mrki
  • ODSOTEN
  • Mojster
  • Sporočila: 285
Ave.
Jaz sem zraven. Upam da bom lahko sel na moprje naret tauh . Guzva
"MALO JE BOLELO, POL PA JE BLO VREDU"
-=DRAVA=-
  • Stran:
  • 1
  • 2
Čas nalaganja: 0.17 sekund

© 2011 Društvo za vodne aktivnosti DRAVA. Vse pravice pridržane.