Dobrodošli, Gost

TEMA: Kompresor

Odg: Kompresor 9 Let, 5 mesecev nazaj #494

  • Mrki
  • ODSOTEN
  • Mojster
  • Sporočila: 285
Ave!

Danes sem dal naredit visokotlačno cev (400 bar) za logarjev kompresor. Stala je 23 ojrof.
Moram rect, da sem v kompresorju in motorju preveril olje, dvakrat potegnil in zadeja je zalaufala. Po petih letih lezanja v pdmju je ded zalaufal v drugem potegu. Vojko je zadeve premeril in zrisal, ter ubljubil, da bo namestil elektro motor na kompresor. Fantje rabimo enofazni motor, 2,2kW moči in 2800 U/min. Enega sem nasel na bolhi.

www.bolha.com/elektromotorji/elektromoto...v-nov-oglas383593965

Cwetota pa bi prosil, da cimprej spravi stvar k Vrhovcu. Med tem casom bomo poiskali motor.
"MALO JE BOLELO, POL PA JE BLO VREDU"
-=DRAVA=-
Uporabniki, ki jim je všeč: Logar, Cebulaint

Odg: Kompresor 9 Let, 5 mesecev nazaj #506

  • Šegula
  • ODSOTEN
  • Junior
  • Sporočila: 24

Odg: Kompresor 9 Let, 5 mesecev nazaj #507

  • ginekolog
  • ODSOTEN
  • Ekspert
  • Divers do it deeper
  • Sporočila: 123
Tudi meni se zdi optimalna predelava bencinskega v elektro, vsaj cenonovno ne bo bolelo za začetek.
Respiro ergo sum.

Odg: Kompresor 9 Let, 5 mesecev nazaj #508

  • schpes
  • ODSOTEN
  • Ekspert
  • Sporočila: 139
Peter, to mislim da je neka reducirna enota in ne čisto pravi kopresor...?
ZDravo!

Odg: Kompresor 9 Let, 5 mesecev nazaj #512

  • bravcm
  • ODSOTEN
  • Administrator
  • Sporočila: 251
Po več pogovorih z elektromajstri smo vsi prišli do zaključka, da za pogon kompresorja potrebujemo trifazni motor. Namreč enofazni je za te namene preveč podvržen možnim okvaram. Torej takšen primeren motor stane cca. 200€ z DDV (Elektrokovina). Skratka namesto 150€ nas bo stal 200€. Predlagam, da se Jureta Batoreka kontaktira in pooblasti, da ga nabavi za nas (takšne motorje je on že montiral na kompresorje in jih pozna). Plačilo z njim uredi Bojan Špes.

Komresor je po pregledu v Ljubljani (ureja Andrej) potrebno čim prej usposobiti, DRAVA nas že vleče!!! Se strinjate?
Zadnje urejanje: 9 Let, 5 mesecev nazaj od bravcm.

Odg: Kompresor 9 Let, 5 mesecev nazaj #514

Šegula napisal:


je kompresor na 400 barov, potrebuje pa dovod zraka z 10 -15 bari.
"If you can't win by reason, go for volume." - THX Bill Watterson
Čas nalaganja: 0.17 sekund

© 2011 Društvo za vodne aktivnosti DRAVA. Vse pravice pridržane.